تحریم هشتمین نمایشگاه بین المللی آسانسور ایران!
​​​​​​​​​​​​​​

اخبار غیر رسمی نشان می‌دهد بسیاری از فعالان حوزه آسانسور و پله‌برقی سعی در تحریم نمایشگاه سال ۹۸ دارند.
گسترش‌نیوز - هشتمین نمایشگاه بین‌المللی آسانسور، پله برقی، بالابرها، نقاله‌ها، قطعات و تجهیزات جانبی صنایع و تجهیزات وابسته قرار است در اولین روزهای زمستان میزبان مخاطبان این عرصه باشد. رویداد تخصصی نماشگاه بین‌المللی تهران در حالی به روزهای برگزاری نزدیک می‌شود که ظاهرا حواشی مختلفی پیرامون برگزاری آن به وجود آمده است.
اخبار غیر رسمی نشان می‌دهد بسیاری از فعالان حوزه آسانسور و پله‌برقی سعی در تحریم نمایشگاه سال ۹۸ دارند. دلیل این امر به طور دقیق اعلام نشده اما بر اساس اسنادی که به‌دست گسترش نیوز رسیده، احتمالا باید منتظر کاهش شدید فضای برگزاری این رویداد و یا حتی لغو یا جابه‌جایی زمان برگزاری آن در نمایشگاه بین‌المللی تهران باشیم.
بنابراین گزارش شرکت‌های مهمی با انتشار بیانه‌های مجزا عدم حضور و مشارکت خود را در نمایشگاه آسانسور تهران اعلام کردند.
هیدروفرکو، نگین پدیده قائم، البرز کنترل، عصر نوین، سیمانکسان، پارصنعت صعود، ایده طرح پیشرو، کی تی لیفت، روانکار سماتک، آریان سیستم، آرمان فراز پیمان، آراد آسانرو، پنومان، آسانسور ارم، آریا طرح، آسانکار اوج قدیر، اتوماتیک یاران، صنایع آسانسور ملکی، اسپاد نیک، الکتروبالابر کوشا، آریا آسان اردم، تابلو فرمان adl، آسانسور سعید، کوپل آسانسور، متا، آسانسور ۱۱۰، آریان آسانسور، متالورژی مبین، گروه تولیدی الست، آسان شایان، آسان الوند و بهران از جمله این شرکت‌ها هستند.
در این رابطه حتی نشریه تخصصی تاسیسات، برق و ساختمان نیز، اعلام کرد که اخبار این رویداد را پوشش نخواهد داد.
واقعیت اینجاست که نمایشگاه بین‌المللی آسانسور به دلیل نداشتن متولی مشخص در طول سال‌های برگزاری هرگز نتوانسته نیازها و خواسته‌های حرفه‌ای فعالان این عرصه را تامین کرده و هر بار دستخوش حواشی و مشکلاتی شده که در شان این صنعت نیست.
شایان ذکر است که در طول ۸ سال اخیر چند دوره‌ از این رویداد را شرکت های برگزارکننده کلید زدند. ۳ یا ۴ سال نیز شرکت سهامی نمایشگاه ها متولی برگزاری آن بوده و اخیرا نیز اتاق تعاون ایران سکان هدایت این رویداد را بر عهده گرفته است.

مهمترین نکات بیمه آسانسور​​​​​​​

با توجه به موارد استفاده‌ای که آسانسور در ساختمان‌های مسکونی، سازمان‌ها و ادارات دارد و ماهیت این وسیله پراستفاده ممکن است خسارات جانی و مالی مختلفی را داشته باشد. برای جبران همه هزینه‌ها وخسارت‌های جانی و مالی داشتن بیمه آسانسور می‌تواند بخشی از نگرانی های چنین حوادثی را کم کند.
در این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم که بیمه آسانسور چیست و چه پوشش‌هایی را بر چه منوالی ارائه می‌کند.


بیمه آسانسور چیست و به عهده چه کسی است؟
​​​​​​​
تهیه بیمه آسانسور برای همه ساختمان‌های اداری و تجاری و مسکونی معمولا بر عهده مدیر ساختمان می‌باشد. چرا که اگر اتفاقی پیش آید که خسارت جانی و یا مالی به همراه داشته باشد مالک، مدیر ساختمان، شرکت‌های سرویس و نگهداری آسانسور مسئول حادثه هستند و باید خسارت پیش آمده را جبران نمایند. از این رو تهیه بیمه آسانسور برای پرداخت چنین خساراتی علی رغم اجباری نبودن این بیمه نامه، لازم و ضروری می‌باشد.

وظایف مدیر ساختمان و مجموعه در رابطه با بیمه آسانسور چیست؟​​​​​​​
معمولا همه مدیران ساختمان از زمان نصب و راه اندازی  و در زمان استفاده از آسانسور وظایفی را بر عهده دارند که باید به صورت دوره‌ای تمامی موارد ذیل را انجام دهند:
همه آسانسور‌ها از زمان نصب و راه اندازی اولیه باید از لحاظ داشتن گواهی استاندارد از موسسه استاندار ایران بررسی و کنترل شوند چرا که برای تهیه پایان کار ساختمان از شهرداری، داشتن گواهی استاندارد آسانسور الزامی می‌باشد.
هر مدیر ساختمانی موظف است که برای سرویس و نگهداری آسانسور با شرکت های معتبر که دارای مجوز فعالیت از وزارت صنایع و معادن هستند، قرارداد سالیانه داشته تا در زمان های مقرر برای بررسی آسانسور مراجعه کرده و بررسی های لازم برای سلامت آسانسور را انجام دهند.​​​​​​​

​​​​​​​